Ponedeljek, 15 julij 2024

Izločitev in dolg aplavz

Košarkarji Alme so po porazu proti Cremoni sklenili nastope v letošnji sezoni v A-ligi

Trst |
25. maj. 2019 | 22:47

Alma - Vanoli Cremona 78:81 (29:21, 48:43, 66:58)

Alma: Coronica 2 (-, 1:1, 0:1), Perić 7 (-, 2:4, 1:2), Fernandez 7 (2:2, 1:4, 1:2), Wright 18 (4:4, 4:9, 2:5), Strautinš 5 (2:2, -, 1:4), Cavaliero 7 (2:2, 1:3, 1:8), Da Ros 2 (-, 1:6, 0:1), Sanders 12 (2:2, 2:4, 2:7), Knox 10 (6:6, 2:4, -), Mosley 8 (-, 4:8, -), Deangeli in Cittadini nv. Trener: Dalmasson.

Vanoli Cremona: Saunders 14 (4:4, 5:12, 0:1), Diener 3 (-, 0:2, 1:3), Ricci 5 (-, 1:1, 1:2), Ruzzier 0 (-, 0:3, 0:1), Mathiang 16 (4:7, 6:8, -), Crawford 33 (1:1, 7:9, 6:12), Aldridge 5 (-, 1:2, 1:4), Stojanović 5 (1:4, 2:2, 0:1), Sanguinetti in Gazzotti nv. Trener: Sacchetti.

Košarkarji Alme so tesno izgubili četrto tekmo četrtfinalne serije proti Vanoliju iz Cremone in tako sklenili nastope v letošnji sezoni. Domači košarkarji, med katerimi ni bilo poškodovanega Zorana Dragića, so bili do zadnjega v igri za zmago, naposled pa so varovanci trenerja Sacchettija napredovali v polfinale. Dvoboj je odločila zadnja četrtina, v kateri so gostje po dolgem zasledovanju ujeli Tržačane in jih tri minute pred koncem tudi prehiteli. Cavaliero in soigralci so tokrat odigrali tri zelo dobre četrtine, v zadnjih desetih minutah pa so jim pošle moči. Igra v napadu se je »sesula«, na drugi strani pa je stopil v ospredje Crawford, ki je na koncu dosegel kar 33 točk. Košarkarji Alme so tako z dvignjeno glavo zaključili letošnjo nadvse uspešno sezono, v kateri so premostili marsikatero težavo. Zato so jih navijači, ki so tudi tokrat do zadnjega kotička napolnili tržaški Allianz Dome, nagradili z dolgim in glasnim aplavzom.