Sobota, 31 avgust 2024
Iskanje

Zakaj je svilna pot dragocen izziv za Trst ne pa nevarnost

Novinar in pisatelj Francesco De Filippo je v publikaciji La nuova Via della Seta prikazal gospodarsko povezavo med Kitajsko in Italijo

Trst |
30. apr. 2019 | 16:52
Dark Theme

Kitajski investitorji niso nevarni sovražniki temveč predstavljajo priložnost, s pomočjo katerih lahko tržaško pristanišče pravomočno zaživi na globalni ravni. V to je bil trdno prepričan predsednik pristaniške uprave Zeno D'Agostino, ko je pred slabima dvema mesecema podpisal dogovor s kitajsko družbo China Communications Construction Company (CCCC), največjim graditeljem na svilni poti. Isto vodilo je v ponedeljek na predstavitvi knjige La nuova Via della Seta. Voci italiane sul progetto globale cinese Francesca De Filippa večkrat ponovil predsednik sistemske pristaniške oblasti za vzhodni Jadran Zeno D'Agostino. Srečanje v Lloydovem stolpu je vodil direktor dnevnika Il Piccolo Enrico Grazioli.

»Nisem neustavljiv oboževalec Kitajske in niti nisem strasten poveličevalec svilne poti. Sem pa oboževalec tržaškega pristanišča. Priložnosti za njegov vsestranski razvoj je treba večplastno ovrednotiti. Če imaš jasne ideje o zaželeni prihodnosti, so lahko tovrstne poteze le izziv, ne pa tveganje,« je poudaril karizmatični prvi mož tržaškega pristanišča D'Agostino.

Trst je za ambiciozno mesto označil tudi avtor knjige La Nuova Via della Seta Francesco De Filippo. Novinar je intervjuval deset ekonomistov, podjetnikov in strokovnjakov - kot so na primer Andrea Illy, Gabriele Galateri, Parag Khanna, Dominick Salvatore, Gianpietro Benedetti in Vincenzo Boccia - in tako skušal čim bolj popolno orisati tesno povezavo med Vzhodom in Zahodom ter z njima povezane logistične naložbe.

Za branje in pisanje komentarjev je potrebna prijava