Devinsko-nabrežinska občina in Miramarski morski naravni rezervat WWF prirejata pester program odkrivanja lepot morja in Krasa
Rezervat Devinskih sten je ena od najpomembnejših naravnih znamenitosti Furlanije - Julijske krajine. Primer izredne biotske raznovrstnosti med morjem in kraškim kamnom vsako leto pritegne številne ljubitelje narave, ki si želijo kraj ogledati s kopnega in z morja. V ta namen ponujata tudi letos devinsko-nabrežinska občina in Miramarski morski naravni rezervat WWF program vodenih ekskurzij, a z nekaj novostmi.
V nedeljo bo že čas za prvi spomladanski sprehod po Rilkejevi poti med 8.30 in 11.30. Prva novost bo letos fotografski natečaj, s katerim želijo organizatorji promovirati lepoto Devinskih sten. Divja narava in pogled na morje sta za ljubitelje fotografije odlična ustvarjalna priložnost. Udeležence bosta spremljala vodič WWF in fotograf, sprehod ni primeren za otroke. Ob koncu vodenega sprehoda bodo udeleženci lahko sledili predavanju o tehnikah in etiki fotografije v naravi.
V nedeljo, 27. aprila, bodo med 8. in 10. uro priredili spomladansko opazovanje ptic. Zgodnje ure so najbolj primerne za spremljanje dogajanja na stenah. V strogi tišini in z daljnogledom, ki ga bodo za udeležence priskrbeli organizatorji, bo sprehod po Rilkejevi poti potekal v družbi ornitologa. Na dogodek vabijo odrasle in družine z otroki, starejšimi od šest let.
V tednu, ki je posvečen čezmejnemu Geoparku Krasa, to je v nedeljo, 25. maja, bodo priredili tematski sprehod, posvečen geološki zgodovini rezervata, od prazgodovine do danes. Pohodnike bo spremljal geolog, ki bo povabil k opazovanju počasne erozije kamna in drugih tipičnih kraških pojavov. Tudi v tem primeru bodo dobrodošle družine z otrok, ki so starejši od šest let.
Spomladansko dogajanje bodo tudi letos popestrili z vodenimi ekskurzijami na sup deskah, novost pa bo izlet z barko Miramarskega morskega naravnega rezervata 21. in 22. junija. V obeh primerih bodo udeleženci imeli privilegiran pogled tako na morski park kot na Devinske skale s svojimi geološkimi pojavi ter edinstvenima favno in floro.
Vsi dogodki so brezplačni, število udeležencev pa je omejeno. Zato organizatorji vabijo k rezervaciji na naslovu info@ampmiramare.it in na obisk občinskih spletnih mest, kjer je na voljo več informacij.