Torek, 16 julij 2024

Tretja zmaga v sezoni za Daniela Skerla

Openski kolesar ekipe CTF Victorious je osvojil drugo etapo dirke Ronde de l’Oise v Franciji

Pariz |
31. maj. 2024 | 21:46

Openski sprinter Daniel Skerl je vpisal tretjo zmago v letošnji sezoni. Kolesar moštva CTF Victorious je bil najboljši v drugi etapi dirke Ronde de l’Oise v Franciji. V ciljnem sprintu je bil obetavni 21-letnik boljši od Francoza Pierra Barbiera (Philippe Wagner/Bazin) in Čeha Šimona Vanička (ATT Investments). Ekipni uspeh furlanske zasedbe CTF Victorious, razvojnega moštva World Tour ekipe Bahrain Victorious, je s sedmim mestom dopolnil Italijan Marco Andreaus. Kolesarji so morali v današnji drugi preizkušnji med krajema Liancourt in Ribécourt-Dreslincourt severno od Pariza prekolesariti 190,5 km in premagati dobrih 1700 m višinske razlike. Do konca dirke sta na sporedu še dve etapi. Skerl v skupnem seštevku zaseda drugo mesto s sekundo zaostanka za Novozelandcem Lewisom Bowerjem (Equipe continentale Groupama-FDJ), ki je bil najboljši v včerajšnji prvi etapi.

Skerl, ki se je v minuli tednih mudil na višinskih pripravah v Planici, je letos zmagal že konec februarja na dirki GP Misano in sredi marca na prestižni klasiki Popolarissima v Trevisu.