Torek, 16 julij 2024

Timi Zajc svetovni prvak

Slovenski skakalec je osvojil zlato kolajno na veliki skakalnici na SP v Planici

3. mar. 2023 | 19:25

Slovenski smučarski skakalec Timi Zajc (287,5 točke) je na domačem svetovnem prvenstvu v Planici na veliki napravi postal svetovni prvak. To je četrta zlata kolajna za Slovenijo v zgodovini nordijskih SP ter drugo odličje na tem prvenstvu. Srebro je osvojil Japonec Rjoju Kobajaši (276,8), bron pa Poljak Dawid Kubacki (276,2).

Po prvi seriji drugouvrščeni Zajc je v finalu znova skočil sijajno in pristal pri 137 m. S tem je zanesljivo prevzel vodstvo, nato pa čakal le še na vodilnega po prvi seriji Kobajašija. Ta je imel 0,7 točke naskoka pred 22-letnikom iz Hramš, v finalu pa je japonski šampion skočil 129,5 m v nekoliko močnejšem vetru v hrbet, a vseeno ohranil drugo mesto. Tretji je bil Kubacki, ki je pridobil eno mesto in Poljski priskakal še drugo kolajno na moških posamičnih tekmah.