Sobota, 31 avgust 2024

Prva italijanska kolajna v Parizu

Kolesar Filippo Ganna je osvojil srebro v vožnji na čas, novi olimpijski prvak je Belgijec Remco Evenepoel

Pariz |
27. jul. 2024 | 18:36

Na olimpijskih igrah v Parizu je Italija osvojila prvo kolajno. Kolesar Filippo Ganna je v pravkar zaključeni vožnji na čas osvojil drugo mesto, torej srebro. Zaostal je le za Belgijcem Remcom Evenepoelom, ki je bil na 32,4 km dolgi trasi od italijanskega kolesarja hitrejši za 15 sekund. Tretjeuvrščeni na letošnji dirki po Franciji je tako lanskemu naslovu svetovnega prvaka v kronometru dodal še olimpijskega. Dodatnih 10 sekund je za Ganno zaostal tretjeuvrščeni Belgijec Wout Van Aert, na nehvaležno četrto mesto pa se je uvrstil mladi Britanec Joshua Tarling, ki je moral sredi preizkušnje zaradi okvare zamenjati kolo in je na koncu le za dve sekundi zaostal za bronasto kolajno. Edini Slovenec na startu kronometra, Idrijčan Jan Tratnik je zasedel 27. mesto (+ 3:26). Na 18. mesto se je uvrstil drugi Italijan Alberto Bettiol (+ 1:54). Omeniti velja, da je celotna dirka potekala pod dežjem.