Četrtek, 22 avgust 2024

Primož Roglič že v rdečem

Slovenski kolesar je osvojil 4. etapo, prvo gorsko, dirke po Španiji in prevzel skupno vodstvo

Madrid |
20. avg. 2024 | 18:08

Slovenski kolesarski as Primož Roglič (Red Bull-BORA-hansgrohe) je zmagovalec četrte etape dirke po Španiji. Na zahtevni trasi od Plasencie do Pico Villuercasa (170,5 km) je bil najboljši po sprintu manjše skupine na vrhu zadnjega klanca. Po zmagi je Kisovčan prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku. Drugo mesto je pripadlo Belgijcu Lennertu van Eetveltu (Lotto Dstny), tretji pa je bil Portugalec Joao Almeida (UAE Team Emirates).

V skupnem seštevku ima zdaj Roglič osem sekund naskoka pred Almeido, na tretje mesto pa se je prebil danes četrtouvrščeni Španec Enric Mas (Movistar), ki zdaj zaostaja 32 sekund. Jutri bo na sporedu ravninska etapa od Fuente del Maestreja do Seville (177 km).