Petek, 12 julij 2024

Karen Hervat bronasta v mešanih dvojicah

Slovenska lokostrelka še enkrat dokazala, da sodi med najboljše mladinke na stari celini

20. jul. 2019 | 15:08

Slovenska lokostrelka Karen Hervat s Hrvatov je tudi na drugi etapi evropskega pokala dokazala, da sodi med najboljše mladinke na stari celini. V mešanih dvojicah je z Alessandrom Paolijem vnovič stopila na stopničke: bila sta bronasta kot na prvi etapi evropskega pokala meseca maja v Čatežu. Zmagala je ukrajinska dvojica pred angleško. Italijanska mladinska reprezentanta sta v kvalifikacijah zasedla drugo mesto, v izločilnih bojih pa klonila v polfinalu proti angleškemu paru s 4:5, v dvoboju za bron pa ugnala Nemčijo – ki je zmagala kvalifikacije – z gladkim 6:2.

Karen Hervat (letnik 2001) je nastopila tudi v posamični konkurenci. Uvod je obetal stopničke, saj je 18-letnica zmagala v kvalifikacijah, a se ju v izločilnih bojih ni izšlo tako gladko. V osmini finala je sicer premagala Danko Jakobsen s 6:5, v četrtfinalu pa izgubila proti ruski mladinki Makhmudovi, ki se bo danes borila za bron. Kljub neuspešnem zaključku je članica tržaškega Trieste Archery Team v kvalifikacijah dokazala, da sodi v sam evropski vrh. Dosegla je 649 točk, kar je zavidljiv rezultat tudi v članski konkurenci. Po seštevku točk na obeh posamičnih preizkušnjah evropskega pokala se je Hrvatova uvrstila na drugo mesto s 1267 točkami (v Čatežu jih je zbrala 618), boljša je bila le Nemka Elisa Tartler s 1283 točkami.

Uspešni nastopi naj bi tržaško lokostrelko vodili v Madrid, kjer bo avgusta svetovno mladinsko prvenstvo.