Torek, 16 julij 2024

Groenewegen zmagovalec prve etape dirke po Sloveniji

V ciljnem sprintu v Ormožu je nizozemski kolesar dosegel še svojo peto zmago na slovenski pentlji

12. jun. 2024 | 16:23

Dylan Groenewegen, nizozemski kolesarski specialist za sprinte je zmagovalec dobrih 190 kilometrov uvodne etape kolesarske dirke Po Sloveniji, od Murske Soboto do Ormoža. Član ekipe Jayco-AlUla je dobil sprint glavnine, za nekaj milimetrov je premagal Norvežana Alexandra Kristoffa (Uno-X Mobility), tretje mesto je zasedel Nemec Phil Bauhaus (Bahrain Victorious). Groenewegen je seveda oblekel tudi zeleno majico vodilnega v skupnem seštevku. Najboljši Italijan je bil Giovanni Lonardi (Team Polti Kometa), med slovenskimi kolesarji pa je najboljšo uvrstitev zabeležil Anže Ravbar (UAE Team Emirates), ki je bil 18. Jutri bo na vrsti druga etapa od Žalca do Rogaške Slatine (177,9 km).