Nedelja, 14 julij 2024

Vrhunski Komelovci odnesli tri nagrade

Zbor se je pod vodstvom Davida Bandlja na tekmovanju v Arezzu tudi uvrstil v finalni Grand Prix

Arezzo |
24. avg. 2019 | 19:18

Mešani mladinski pevski zbor Emil Komel iz Gorice je na 67. mednarodnem zborovskem tekmovanju Guido d’Arezzo, ki se je danes zaključil v istoimenskem mestu, prejel tri nagrade. V kategoriji posvetne glasbe so se s 175,4 točkami uvrstili na prvo mesto in prejeli 1500 evrov, v sekciji obveznega programa (mešani zbor) pa so se ex aequo uvrstili na drugo mesto: prejeli so 178,2 točk in tisoč evrov denarne nagrade. Posebno priznanje so jim tudi dodelili za najboljšo izvedbo romantične skladbe Josefa Rheinbergerja, ki je spadala v obvezni program. »Komelovci« so bili edini pevski sestav iz Italije, ki se je na tekmovanju tudi uvrstil v finalni del, t.i. Grand Prix. V ta del je žirija prepustila pet zborov.