Četrtek, 11 julij 2024

Goričan Aleksander Gadžijev drugi na Chopinovem tekmovanju

Uvrstil se je na drugo mesto ex aequo, prejel je tudi nagrado Krystiana Zimermana za najboljšo izvedbo sonate

21. okt. 2021 | 9:20

Goriški pianist Aleksander Gadžijev se je na prestižnem Chopinovem tekmovanju v Varšavi, kjer je zastopal Slovenijo in Italijo, uvrstil na drugo mesto ex aequo, ob tem je prejel tudi eno izmed posebnih priznanj. Drugo stopničko si deli z japonskim glasbenikom Kyoheiem Sorito, na prvo mesto pa se je uvrstil Kanadčan Bruce (Šaoju) Liu. Tretjeuvrščeni je Martin Garcia Garcia iz Španije. Žirija je Gadžijevu namenila tudi eno izmed posebnih priznanj – nagrado Krystiana Zimermana za najboljšo izvedbo sonate.

Zmagovalec prejme nagrado v višini 40.000 evrov in nastop na velikem odru poljske narodne opere, ki ga bo imel danes. V varšavski filharmoniji pa bosta jutri nastopila drugouvrščena Gadžijev in Sorita. Drugouvrščenemu pripada nagrada v vrednosti 30.000 evrov, Zimermanovo priznanje pa je vredno 10.000 evrov.

Tukaj si lahko ogledate videoposnetek njegovega finalnega nastopa.